Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když se řekne jméno tohoto postaršího vousáče s pleší na hlavě, co se vám hned vybaví?
Zcela jistě to bude mladý "ještě ne Hollywood", zápasící ve žlutých trenkách, s jasně blonďatými, zatím jen mírně řídnoucími vlasy, který si publikum získal ve své době proto, že poskakoval po ringu jako ''diskotékový'' mistr. Na jeho výkony v ringu, poté, co zazní gong, se přitom trošičku zapomínalo.V té době komentátor - po dnes již legendárním zápase proti wrestlerovi jménem Iron Sheik v legendární aréně Madison Square Garden v New Yorku - prohlásil nezapomenutelnou větu: "HulkaMania - is here!". Ano, to je Hulkster v době osmdesátých let 20. století, čili v době své největší slávy.
Z této doby má sice Hogan nejvíc svých titulů, ale pokud se ohlédneme zpět na tato ''zlatá" léta, mohou nám jeho tehdejší zápasy připadat trochu směšné. Pás šampiona WWE (WWF) držel ve svých nejlepších letech (80´, a začátek 90´let) celkem pětkrát, nejdéle celé čtyři roky, což sice nebyl rekord (Bruno Sammartino - 7 let), ale i to je velmi úctyhodné, když je dnes zvykem, že se držitelé mění klidně po měsíci. Už jen hrstka lidí si vzpomíná na jeho chatrné začátky, kdy zápasil ještě v malých, zakouřených místnostech, mezi nezaujatými diváky, jak bylo tehdy ve wrestlingu zcela běžné. A komu za svou oblíbenost vděčí? Dvěma lidem.

Je to Vince McMahon jr., nynější i tehdejší ředitel WWE, a "Superstar" Billy Graham, věhlasný zápasník své doby. Vince McMahon jr. se právě s Hulkem Hoganem zasloužil o profesionalizaci wrestlingu a spolu s ním vymyslel i dodnes nejuznávanější akci roku - WrestleManii. Hogan byl jejím hlavním aktérem po dobu celých deseti let a získal tak mnoho titulů. U Billyho Grahama je zase velmi nápadná podobnost s Hoganem. Jako Hulksterův vzor se zasloužil o jednu "živoucí legendu". Historických zápasů si za tu dobu užil Hogan opravdu hodně. Od zápasu - z dnešního pohledu již trochu trapného - proti Andre The Giantovi z WrestleManie III, kde obhájil titul WWF Championa, přes již zmíněný zajímavý zápas s Iron Shaikem, kde titul poprvé získal, nebo zápasy s Undertakerem, až po vskutku legendární zápasy s Yokozunou, tehdejším téměř neporazitelným zápasníkem Sumo, který povětšinou vyhrával díky svému manažerovi, jenž v nestřežený okamžik vhodil soupeři do oka sůl - a bylo rozhodnuto!
Dalším pověstným matchem je zápas o titul WWF Haevyweight Champion z WrestleManie IX. Do ringu nejdříve vstoupil Bret Hart jako držitel. Po něm vstoupil do arény právě Yokozuna, jemuž se podařilo titul získat do 128 sekund, když Bretovi při zakončovacím Sharpshooter vhodil Yokozunův manager, Mr. Fuji, do očí zmíněnou sůl. Poté však statečně přibíhá Hulk Hogan, chvilku se s Yokozunou hádá, pak útočí, držitele Yokozunu odpočítá, a tak překvapivě získává opět tento titul!
Nebo taktéž jmenovaný zápas s Undertakerem, kdy se Hogan na poslední chvíli uhnul zásahu pásem do obličeje od Deadmanova manažera Paula Bearera a zasažen byl Undertaker. Toho pak Hulk odpočítal a bylo rozhodnuto.
Undertaker a Hulk Hogan byly v podstatě věční soupeři. Se střídavými úspěchy v zápasech vítězili oba wrestleři. Jejich zatím poslední zápas se uskutečnil při Judgement Day 2002, a titul i vítězství si odnesl Undertaker.
Ale i tato pohádka o wrestlingovém bohu osmdesátých let se jednoho dne stala otřepanou a lidé si začali více všímat tehdy hodně mladé naděje - Breta "Hitmana" Harta. Hulk se stáhl do pozadí, kde nejen točil v Hollywoodu (odtud přezdívka "Hollywood"), ale rozhodl se navíc zkusit změnu! Byla to změna nejen federace, ale částečně i image, přezdívky a týmu, za který zápasil. Ano, přestoupil do WCW. Sice až za nějakou chvíli, ale začal nosit černobílé oblečení na znamení svého členství ve skupině nWo (new World orders), kterou v roce 1996 založil spolu s Kavinem Nashem a Scottem Hallem (dříve, v tehdejší WWF známí jako Diesel Power a Razor Ramon). nWo se brzy rozrostla o nespočet dalších členů. A konečně: přezdívku si upravil na Hulk "Hollywood" Hogan. Bohužel, v této době "Hollywood" ztratil hodně fanoušků, především kvůli neférovému chování a částečně i proto, že už to pro fanoušky nebyl ten barevný Hulkster, kterého oni milovali.
Zajímavé také bylo Hoganovo rozvracení vlastních řad: Měl potyčky s mnoha "svými" společníky z nWo, především pak s "Macho Manem" Randy Savagem, kterého nakonec připravil o titul šampiona WCW. Byl to sám Hogan, kdo rozdělil nWo na dvě nepřátelské skupiny - nWo black and white a nWo wolfpac. Z těch nakonec přežili pouze black and white. S nWo to Hulk táhl až do WrestleManie X8 (2002), kde ho ovšem jeho "společníci " Kevin Nash a Scott Hall přišli po prohraném zápase s Rockem také malinko proplesknout. Tak tedy Hogan po dlouhých sedmi letech, v nichž vcházel do všech možných arén světa pod společnou znělkou členů skupiny, nWo opustil.
V tomto bodě Hulkovi kariéry se náhle zdá, že HulkaMania v 21. století kupodivu slaví svůj Comeback. Hulkster se ve WWE opět objevuje, diváci jej zbožňují, po vítězství nad Triplem H při Backlashi 2002 opět získává titul šampiona této federace (již po šesté) a konečně, konečně je to zase náš červenožlutý Hogan, přicházející na hudbu od Jimmyho Hendrixe, se svým, u diváků oblíbeným chováním " hodného hocha ", i s typickými kreacemi v ringu.
V tuto chvíli mu opět ostatní wrestleři začínají závidět a prohlašují, že je to stejně jen díky Hoganově fenomenální postavě a že oni jednou budou mnohem populárnější a legendárnější. Ale i tentokrát, bohužel, musím prohlásit ono: "bohužel". Nejen, že Hollywood svůj titul šampiona ztratil hned po měsíci zapásení, kdy ho při Judgement Day 2002 porazil Undertaker, ale krom titulu ztratil i hodně fanoušků a začal prohrávat. Nezachránil ho už ani Tag Team s jeho oddaným fandou Edgem a dokonce mu i vypršela smlouva s WWE.
I když už si to mysleli snad všichni fanoušci wrestlingu, ani tohle nebyl konec! Hogan se vrátil do Rosteru SmackDown! chvíli před No Way Out 2003, přičemž hned vyzval do sváru majitele WWE - Vince McMahona! Na No Way Out byl zákeřně poražen Rockem, ale ten Hulka moc nezajímal. Hlavní byl teď Vince a netrvalo dlouho a jejich feud vyvrcholil v zápas. A to v přímo KOLOSÁLNÍ, krvavý a typicky Hoganovský Street Fight na WrestleManii X9! Šlo o zápas 20 years in the making - Street Fight a to navíc se sázkou: Prohraje li Hulk Hogan - odejde z WWE... Navždy! Ale co se nestalo! Hogan vyhrál a pozici ve federaci si udržel! I když podle storyline jen na chvíli.
Story nám totiž předepsalo odchod Hogana, ovšem s příchodem nového wrestlera, jenž měl za úkol Hulkstera pomstít - Mr. Americou (samozřejmě byl Mr. America Hogan, i když nám WWE stále servírovalo, že to není pravda)! Mr. America si vzal pod patronát mladého, bohužel jednonohého nadějného cruisera Zacha Gowena a naopak na mušku si vzal skota "Rowdy" Roddy Pipera.
I když tohle vypadalo zajímavě, konec musel přijít. A to vlastně jen díky opravdovým sporům Hogana s McMahonem a hlavně proto, že byl Hulk nespokojen se svou výplatou za WM X9(nemalých 300 000 USD).
Hogan skončil s wrestlingem asi už nadobro, tak mu popřejme důstojný důchod.
Tak jako tak, Hulk Hogan je všemi uznávaná legenda, která si rozhodně zaslouží ohlas. Nejenom teď, ale též v následujících letech a snad i staletích.

Shymoon

 

Přehled získaných titulů

Hogan uskutečnil svůj debut v r.1978 na Floridě.Dříve než začal používat jméno Hulk Hogan zápasil jako Terry Boulder a Sterling Golden.

1.prosince 1979 porazil Hogan(jako Sterling Golden) Dicka Slatera a získal NWA Southern Title v Knoxville,Tennessee.

Roku 1981 podepsal smlouvu s AWA.

2.června 1983 porazil Hogan Antonia Inoki ve finále 10-Man Tournament a získal IWGP-Heavyweight Title v Tokiu, Japonsko.

23.ledna 1984 začala Hoganova úspěšná éra ve WWE.Získal svůj první WWE Title, když porazil Irona Sheika v Madison Square Garden v New Yorku.

Při WrestleManii I porazil Hogan a Mr. T Paula Orndorffa a Roddy Pipera.

Při WrestleManii II v Los Angeles Hogan úspěšně obhájil WWE Title, když porazil King Kong Bundyho ve Steel Cage Match.

Při WrestleManii III v Pontiac Arena porazil Andre the Gianta a znovu obhájil WWE Title.

Při WrestleManii V v Atlantic City získal znovu WWE Title porážkou Randyho Savage.

13.dubna 1990 Hogan porazil Hansena na U.S./Japan summit v Tokio Dome.

24. března 1991 při WrestleManii VII v Los Angeles získal Hogan svůj třetí WWE Title porážkou Sgt.Slaughtera.

27. listopadu 1991 ztratil Hogan titul v zápase s Undertakerem, ale znovu ho získal 3. prosince téhož roku v San Antoniu.

Při WrestleManii IX porazil Hogan Yokozunu a získal svůj pátý a poslední WWE Title.

Hogan opustil WWE i Spojené státy v srpnu 1993 a odešel do New Japan Pro Wrestling.

11. srpna 1994 podepsal Hogan smlouvu s WCW a hned v prvním zápase získal WCW Title porážkou Rica Flaira.

V roce 1996 spolu s Kevinem Nashem a Scottem Hallem založili New World Order (nWo).

10. srpna 1996 obhájil Hogan WCW Title porážkou The Gianta v Sturgisu.

Pět dní potom ztratil titul v souboji s Lugerem a Hogan ho získal zpět roku 1997 při „Road Wild“ PPV.

Hogan znovu získal WCW Title až 20.dubna 1998 porážkou Randyho Savage v „Nitro“.

V Georgia Dome při „Nitro“ 4. ledna 1999 získal Hogan další WCW Title porážkou Kevina Nashe.

Další WCW Title potom vyhrál 12. července 1999, když znovu porazil Randyho Savage.

Konečně 25.ledna 2002 podepsal Hogan smlouvu a vrátil se zpět do WWE.

V dubnu 2002 při Backlashi PPV získal Hogan WWE Undisputed Title.

Spolu s Edgem získal Hogan 2. července 2002 WWE Tag Team Titles.

zdroj: www.prowrestling.cz 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

goldberk na nej nema

(HULK HOGAN, 3. 7. 2010 19:39)

hele ty pindíku kdyby tenkrát byl hulk hogan stejne starej jako to tvy hovado goldberg rosekal by ho jak nic

lepší

(goldberg, 8. 7. 2009 18:39)

tak se ty frajere koukni na zapas bill goldberg vs. hulk hogan goldberg vyhraje ale nerikam nic ze je hogan blbej naopak je dobry ale goldberg lepsi

náhodou...

(topinka, 30. 5. 2009 23:17)

Zápas s Andre The Giant se mi líbí, je to sranda :-)
Ale víc se mi líbí jejich souboj o 5 let dříve (rok 1982). Zde je odkaz na youtube (video má 2 části):
http://www.youtube.com/watch?v=s8YlZ6UE5wg&feature=related
Jen by mě zajímalo, jestli ta krev byla skutečná nebo ne...

hogan

(xxx, 18. 5. 2009 17:55)

je ten nejsuprovější týpek co znam. je úžasnej

hulk hogan

(98svejk, 12. 5. 2009 14:54)

hulk je ten nejlepsi wrestler co znam je fááááááááááááááááááákt jedníííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííčka

drsnej hulk

(hulk hogan, 18. 3. 2009 16:13)

hulk je nej nej nej nej nej nej nej nej nej jej